Kategorie: Wszystkie | kuchnia malucha
RSS
środa, 14 marca 2018

Starszy pyta młodszego brata:

- Maks, jaki jest twój ulubiony superbohater?

- Tata! - odpowiada Maks.

Nie muszę mówić jak poczuł się tata przysłuchujący się tej rozmowie :)

08:50, ms.blond
Link Komentarze (3) »
czwartek, 08 marca 2018

W domu foch. Mama ewidentnie nie w humorze co przekłada się na atmosferę domu i nastrój wszystkich domowników.

Nie wiem czy to przesilenie z powodu pogody czy inne licho ale sama czuję się okropnie od paru dni.

Koniec końców my się pokłóciliśmy, młody też miał swoje humorki, był bardzo niegrzeczny i i musiał odsiedzieć swoje w samotności i po przemyśleniu przyszedł nas przeprosić i oznajmić że nas kocha.

Kondycja finansowa znowu kiepska. Początek roku był trochę lepszy, był oddech, a teraz znowu wracamy na tory oszczędności. Przyznam szczerze, że na chwilę się zapomniałam.

Jeśli chcemy mieć urlop, wakacje z dzieckiem to musimy na ten cel odłożyć środki i ponieść pewne straty. Zwłaszcza, kiedy komunia starszego zapasem i kiedy trzeba zapłacić OC (na szczęście dużo mniejsze niż za poprzednie auto). Tak naprawdę nie do końca wiem jak ja to zrobię...

Lada chwila też urodziny młodego. Prezent kupiłam na początku roku i dwa miesiące przeleżał w szafie. Cieszę się, że byłam tak zapobiegawcza. Teraz naprawdę wyszło to na dobre. Tort oczywiście robimy sami. Młody już złożył zamówienie i czeka odliczając dni w kalendarzu, kiedy będą świeczki i petarda.
W tym roku będzie skromnie, ale mam nadzieję, że rodzina nie będzie zawiedziona. Dziecko zawiedzione na pewno nie będzie.

14:53, ms.blond
Link Komentarze (2) »
wtorek, 06 marca 2018

Młody chory na całego. Wczoraj oboje z pracy wróciliśmy do domu dobrze po 17. Zastaliśmy obrażoną babcię. Foch był widoczny gołym okiem. Patrzyliśmy dziko po sobie, nie do końca rozumiejąc powodu tego focha. Zagaiłam nieśmiało co się stało i usłyszałam "nic!". Niemąż miał minę totalnego znaku zapytania "ej o co chodzi?" Babcia fukała na nas o byle co. Chodziliśmy na paluszkach, po cichu zrobiliśmy sobie obiad i zamknęliśmy z dzieckiem w pokoju.

Po jakiejś godzinie babcia wybuchnęła, że miała dość wycierania małego nosa tyle godzin! Że cały dzień katar i katar i ma już dość.

I o to był foch.

Niemąż skomentował po cichu, że pewnie mały przeszkadzał w oglądaniu seriali na kanapie. Ale kazałam mu siedzieć cicho. Trochę racji ma, ale to w końcu nasze dziecko i mama nam robi dużą przysługę.

Urlopu aktualnie wziąć nie mogę. Niemąż też nie może.

Dziś babcia dzwoniła, że ma dość tego kataru i zaraz dostanie choroby nerwowej.

Akurat dziś wrócę później bo idę na zebranie do przedszkola. Niemąż miał iść ze mną ale musi gnać do domu bo babcia znowu będzie obrażona. O wycieranie nosa małemu.

To się nazywają problemy dnia codziennego.

10:32, ms.blond
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 05 marca 2018

Młody był z ojcem na basenie w piątek. No weź i powstrzymaj 4 latka jak sobie coś ubzdura. Mieli wracać pieszo, wszak to 200 m. Ubrałam go w te kosmiczne kombinezony, szaliki, kalesony i nakazałam porządnie wysuszyć głowę i posiedzieć w kawiarence.
- 16 stopni to nie przelewki.

Wrócił szczęśliwy.

Wszelkie środki ostrożności zdały się na nic bo młody od wczoraj ma głuchy kaszel i katar. Ech... Wiedziałam, że tak się skończy.

Przed samym snem okazało się, że zabrakło syropu dla młodego więc stary dryłował do jedynej apteki czynnej do 23ciej.

Zbliża się I Komunia starszego. W normalnych warunkach to by się dogadali co kupić, co mu potrzeba, ale w naszej sytuacji to lepiej nie pytać i zrobić po swojemu. Młody kiedyś na dzień dziecka dostał od ojca tablet. Został sprzedany. Gdy podpowiedziałam mu, żeby zapytał czy ma dołożyć się do garnituru komunijnego, czy butów to go zezwała, że już za późno i że ona ma w nosie co on robi z Komunią. Nie bardzo rozumiem tego toku myślenia. Chce się ojciec dołożyć i źle? Zresztą młody powiedział, że garnituru ani butów jeszcze nie ma. Tak sobie też myślałam, że w lutym to za wcześnie na taki zakup. A nawet jakby już miał to dodatkowa kasa się nie przyda? Zrobimy jak uważamy. Liczyć tylko, że tego prezentu nie sprzeda. Zauważyłam, że on boi się nawet powiedzieć kiedy ma komunię, ciągle mówi że nie pamięta daty. Czy wypada zaprosić ojca choćby do kościoła?

Nie mam prawa mówić o niej źle. I też nie chcę. Szkoda tylko, że nerwy względem ex męża odbijają się na dziecku. To fajny chłopak ale tak okrutnie przestraszony, że mi go szkoda. "Bo mama będzie krzyczała" "Bo mama będzie zła" "Bo mama mi nie pozwoliła". Ja bym tak chciała, żeby oni mieli dobry kontakt, żeby, mimo, że rodzicom nie wyszło, to dziecko ma ojca gdy go potrzebuje. A to wszystko nie ma szansy przebić się przez mur zakazów i nakazów.

I choć to nie mnie powinno być przykro, to jest. Bo ja widzę to z perspektywy dziecka, którego ojciec nie chciał odwiedzać, które ojciec odtrącił i całe lata udawał, że nie istnieję. A niemąż chce i ja robię wszystko by mu to umożliwić. A i tak się nie da. Boli cholernie.

09:01, ms.blond
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 26 lutego 2018

W mojej rodzinie znowu żałoba. Zmarła siostra mojej babci. Bardzo przeżywała śmierć szwagra, może czuła, że nie zostało jej wiele czasu. Gdy mama była tam te dwa tygodnie w styczniu, ciocia miała 83cie urodziny. Tak cieszyła się, że widziała się z moją mamą. Że mama w końcu przyjechała.
Nie minął miesiąc, kiedy dotarła do nas wiadomość, że ciocia odeszła.

Wybierałam się na pogrzeb, ale nadeszły duże mrozy. U nas na ten moment -13, w górach jeszcze więcej. Mama nie chce mnie puścić w taką drogę samochodem przy tych warunkach atmosferycznych. Pociągiem czy autobusem problem stanowi połączenie z samą wsią. Nie jeździ żaden autobus, więc musiałby ktoś na odebrać, zawieźć a to już problem. Rodzina, która jest tak też odradza. Bardzo mi przykro, że nie mogę pożegnać cioci. 10:40, ms.blond
Link Komentarze (1) »
wtorek, 20 lutego 2018

Mam takie poczucie, że jest lepiej. Że przetrwaliśmy najgorsze. W naszym życiu nastał spokój i względna stabilizacja.

Wychodzimy z kłopotów finansowych. Niemąż jest na dobrej drodze do wyjścia na prostą. Coś tam zaczyna się prostować i klarować. Efekty odczuwalne są natychmiast. Jest po prostu lżej. Zmieniliśmy samochód. Mamy nawet jakieś plany urlopowe i perspektywę, że uda się odłożyć na ten cel środki.

Między nami też jest lepiej. Kłócimy się jak włoskie małżeństwo i moja mama nazywa nas wariatami, ale ogólnie jest nam dobrze razem. Jest rozmowa, dyskusja, jest więcej uczuć i bliskości.

Tak naprawdę wiem, że terapia, na którą namówiłam niemęża po wypadku po prostu zaczyna przynosić efekty. Dwa lata terapii i dopiero niedawno niemaż sam stwierdził, że czuje, że to była dobra droga.

Widzę codziennie jaki jest inny, jak się zmienił. Cieszy go codzienność, chodzi na basen, rzucił palenie. Jest ze mną szczery. Nie jest tak, że już jest sielanka i cudownie. I nie jest też tak, że nagle mu bezgranicznie ufam, bo nie ufam. Jednak tamte problemy minęły i jest o niebo lepiej.

Warto walczyć o rodzinę. Mogliśmy się rozstać, wiele razy prawie do tego doszło. Ale udało nam się dotrwać do tego momentu, kiedy mogłam od niego usłyszeć:

"Dziękuję ci, że jesteś. Dzięki Tobie mogę normalnie żyć"

08:59, ms.blond
Link Komentarze (2) »
czwartek, 08 lutego 2018

Babcia wraca wieczorem.

Całkiem dobrze nam było we trójkę. Młody sprawnie wstawał do przedszkola, o 7:30 odstawiałam go na miejsce i gnałam do pracy. Odbierał go tatuś. Musiał iść do przedszkola, bo teściowa nas trochę zawiodła. Nie chciałam go puszczać świeżo po antybiotyku i chorobie, ale nie było specjalnie wyjścia. Wiem jedno - nie będę więcej prosić o pomoc w opiece nad dzieckiem. Niemąż był bardzo rozczarowany i było mu przykro. Trochę też się przez to pokłóciliśmy.

Dziś chłopaki zostali w domu razem.

Wspólnie gotowaliśmy, graliśmy w gry, bawiliśmy się z młodym. Wczoraj nawet robiliśmy razem pączki. Gdy kładliśmy młodego spać, spędzaliśmy trochę czasu sami. Było nam potrzebne takie bycie na luzie, bez mamy w pokoju obok, bez tej ciasnoty małego pokoiku z dzieckiem.

Poczułam znowu, że go kocham, że to jest "ten" z którym chcę być, z którym jest mi najlepiej. Mimo kłótni, które u nas są głośne i pełne pretensji, szybko się godzimy. Dużo sobie pomagamy. Znamy swoje najokropniejsze wady. Czasem gdzieś gubi się ten wspólny mianownik. W natłoku spraw, trudności, stresów dnia codziennego. Naprawdę zapomina się czasem dlaczego jesteśmy razem. Warto to sobie przypomnieć.

Jak to mówi młody "było fajnie".

08:32, ms.blond
Link Komentarze (1) »
środa, 31 stycznia 2018

Zostaliśmy sami. Babcia zakotwiczyła 400 km stąd. Kiedy wróci nie wiadomo, pewnie jakoś w przyszłym tygodniu. Musi obwąchać stare kąty i poodwiedzać rodzinę. No i pomóc cioci ogarnąć codzienne sprawy bez wujka, które z racji amputacji nogi są utrudnione.

Wszystkie siostry mojej babci są już wiekowe i mama chciałaby spędzić z nimi trochę czasu. My byliśmy dwa lata temu w wakacje. Mama nie była w rodzinnych stronach 7 lat. Musi nadrobić.

Młody zdrowieje. Antybiotyk szybko zadziałał. Tylko z apetytem kiepsko. Moje dziecko i tak prawie nic nie je, a teraz to już dokładnie nic. Chociaż wczoraj nawet zjadł rosołek z tatusiem i aż zadzwonili do mnie, oznajmić mi tę radosną nowinę. Matka niejadka cieszy się z takich błahych rzeczy jak zjedzona kanapka na śniadanie.

Kupiłam parę dni temu grę planszową grzybobranie. Niecałe 20 zł. Wczoraj odebrałam przesyłkę i zrobiłam młodemu niespodziankę. To był strzał w 10! Zbieranie grzybków do mini koszyczków, liczenie kropek na kostce i gra wciągnęła nas na dobre. Polecam gorąco. Młody rekomenduje.

08:30, ms.blond
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 29 stycznia 2018

No i mamy zapalenie ucha... Wczoraj trafiliśmy na świąteczną pomoc bo przepisane w piątek leki nie pomogły, a młody zaczął narzekać na drugie ucho, doszedł kaszel. Nie bardzo chciałam iść, bo nie mam zbyt dobrych doświadczeń z lekarzami z nocnej pomocy. Zwłaszcza jak są to starsi panowie. Teksty typu "po co pani tu przyszła" są na porządku dziennym.

Najeżyłam się i nastawiłam na walkę, niczym lwica o młode. Ale okazało się, że młoda, miła pani doktor stwierdziła, że dobrze, że przyszliśmy.

Niestety konieczny był antybiotyk, ale w przypadku zapalenia ucha to naprawdę przyjęłam z ulgą bo młody przespał noc po pierwszej dawce i dawce leku przeciwbólowego. Rano obudził się płaczący, miauczący, ale wypił nawet mleko i poszedł do naszego łóżka oglądać z tatusiem bajki.

***

W rodzinie śmierć. Zmarł ojciec mojego chrzestnego. Jest mi strasznie przykro, że nie mogę jechać na pogrzeb. To 400 km, więc dłuższa podróż. Mama jedzie w swoje rodzinne strony i zostanie dłużej, trochę pomóc cioci. Ciocia jest chora, po amputacji nogi. Gdy umierał jej maż, sama dostała zator i cudem sama uniknęła śmierci. Tak mi ich żal. Tak smutno. Starość jest przeokropna, przykra i brzydka.

My musimy zorganizować się sami. Gdyby mały był zdrowy to jest przedszkole i ok. Ale akurat te 2 tygodnie spędzi w domu więc teściowa musi nam pomóc. Nie jest na pewno szczęśliwa, ale zgodziła się bez problemu.

09:10, ms.blond
Link Komentarze (1) »
piątek, 26 stycznia 2018

Ogólnie styczeń nie był najlepszy. Raczej przez niego przebrnęłam z wysiłkiem. Wydatki się spiętrzyły, wiadomo, że to zawsze wszystko na raz. Emocjonalnie średnio. Rodzinnie akurat całkiem nieźle, choć koniec miesiąca przyniósł pewne drobne zgrzyty w naszym funkcjonowaniu z niemężem. Koniec końców jedną z nocy przespał na fotelu, uparciuch.

Przeczytałam 9 książek, z czego 7 to Poldark pochłonięty w 8 dni stycznia.  Chwilowo mam przestój. A stos czeka.

Uczę się funkcjonować za drobne. Stawiam sobie cel, że mogę wydać tylko tyle a tyle dziennie. Czasem się udaje a czasem nie. Żarcie jest tak potwornie drogie, że trudno wydać dziennie tylko drobną kwotę. Dziś na przykład młody obudził się chory. I jak na złość podstawowe leki się pokończyły. I kasa leci.
Do pracy zaczęłam chodzić znowu pieszo. Jak dobre 8 lat temu. Codziennie prawie 3 km w jedną stronę. Półgodzinny spacer dobrze mi robi. Wieczorem dodaję orbitrek. Zaczynam się czuć lepiej, choć nie schudłam kompletnie nic. Może jeszcze to nadejdzie.

A mój szanowny marzy, że może da się zrobić tak, żeby na koniec miesiąca zostawało coś. Sorry Winetou ale się nie da. Przy tych ochłapach jakie mu zostają co on nazywa pensją - nie da się.

Ile jeszcze tych chudych lat?

13:51, ms.blond
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26